Skip to main content

RADIONICA “POSJETA ARTMAŠINI”

AUTORICA: Lara, 14 godina

Na radionici „Posjeta artMašini“ posjetili smo naše dugotrajne suradnice; Mariju i Jadranku, koje rade u ateljeu Kiwi.

Dočekale su nas nasmiješenih lica i spremne za obilazak ateljea. Svi smo se oduševili prostorom, prostran je i udoban. Ima dva kata i drugi kat se svima najviše svidio zbog količine stolica i udobnosti koja se njime prostire. Ali… dosta obilaska treba nešto i raditi. Došli smo napraviti bombe za kupku, poznatije pod nazivom „bath bombs“. Jadranka i Marija su nam sve odlično objasnile, te ih je bilo lako napraviti. Čak ću vam reći i kako:
Trebat će vam:
1. 3-5-posuda (ovisi koliko ćete boja koristiti)
2. 200g sode bikarbone
3. 100g limunske kiseline
4. Baby ulja od oka, dovoljno da se smjesa poveže
5. Malo vode (dok se ne počne pjeniti)
6. Par kapi ekstrakta (eteričnog ulja) po želji
7. Par kapi boja za hranu
Pomješajte sve sastojke osim boje za hranu u jednoj posudi. Tada smjesu podijelite na par zdijela (2-5). U svaku dodate drugu boju za hranu (ovaj korak je opcionalan). Pomješajte još jedanput sa prstima. Tada stavite boju po boju u kalup. Čvrsto stisnite smjestu te pustite 2h da se stvrdne u hladnjaku. Pažljivo izvadite iz kalupa i gotovi ste. Sad ju samo ubacite u toplu vodu i uživajte u divnoj kupki.
Zahvalite mi kasnije.