
ZATVORENE PRIJAVE//VMB Lab u Galeriji Kortil 7
Galerija Kortil - Skulptura poslije skulpture – Riječki skulptori na Goranskoj kiparskoj radionici (1979.-2022.)
Nastavljamo s našim istraživanjem umjetnosti na još jednoj divnoj izložbi u Galeriji Kortil. Ovaj puta radi se o izložbi Goranske kiparske radionice, točnije skulptura autora s područja Rijeke koji su sudjelovali u nekom od saziva radionice. Goranska kiparska radionica s radom je počela davne već 1979. i već dugi niz godina okuplja umjetnike koji skulpture izrađuju dominantno u drvu. Ono što je zanimljivo je da su skulpture postavljene u javnom prostoru diljem Gorskog kotara, na livadama, u šumama, uz jezera.
Mi ćemo na ovoj radionici isprobati drvo kao materijal, ali u formi drvoreza, kojeg ćemo zatim otiskivati. U tome će nas voditi naša suradnica Tihana Karlović, koja je i sama dio Goranske kiparske radionice te se na njenu inicijativu započelo i s grafičkim sazivima.
Zasucimo rukave, za ovu radionicu će nam trebati snage!
Vrijeme je za roditelje
Kao što smo i najavili, radionice u ovom ciklusu imati će dio „Vrijeme je za roditelje“ koje će biti posvećeno vodstvu po izložbi za roditelje u kojima će sudjelovati i djeca. Ovaj puta vodstvo će se održati u subotu od 13.30 do 14.00 sati. Molimo da dolazak na vodstvo potvrdite u napomeni.

Galerija Kortil
Galerija Kortil djeluje kao izložbeni prostor Grada Rijeke od 1997. godine, a od 2019. godine dio je novoosnovane javne ustanove u kulturi Hrvatski kulturni dom na Sušaku. Kroz svoju misiju Kortil se definirao kao “galerija koja osjeća i prepoznaje suvremenu umjetnost kao sredstvo dinamične i otvorene komunikacije između umjetničkog rada, umjetnika, riječke publike i suvremenog okruženja, a razvija se kao forum koji gradi i produbljuje te odnose”. Na tragu dosadašnjih aktivnosti i iskustava, galerija Kortil nastavlja izlagati umjetnost 20. i 21. stoljeća jer svoju svrhu prepoznaje u predstavljanju suvremene produkcije u području vizualnih umjetnosti kroz samostalne, grupne ili tematski osmišljene izložbene programe, pri čemu se ne ograničava na određene stilove i estetike. Izložbeni program otvoren je za suvremene domaće i strane umjetnike, primijenjenu umjetnost, za izlaganje autorskih osobnosti koje su obilježile umjetnost 20. stoljeća, no istovremeno i za mlade autore koji tek stupaju na likovnu scenu.

Tihana Karlović
Tihana Karlović rođena je 1985. godine u Rijeci. 2010. godine diplomirala je na KBF-u u Zagrebu, područnom studiju Teologiji u Rijeci s temom „Umjetnost i duhovnost“, a 2011. na Akademiji primijenjenih umjetnosti u Rijeci, smjeru Likovna pedagogija kod red. prof. Maje Franković na katedri za grafiku. 2014. završila je jednogodišnji poslijediplomski studij Interdisciplinarna grafika na Akademiji likovnih umjetnosti Eugeniusza Gepparta u Wroclawu.
Izlagala je na više skupnih i samostalnih izložbi u Hrvatskoj i inozemstvu, te je za svoj je rad dobila više zahvala i priznanja (W. Koshatsky kunst prize 2019. i 2013. u Beću, ExTempore Grožnjan 2019., ExTempore Piran 2019. ...)
U svom radu bavi se intimnom problemima stvaralaštva, a izražava se u tradicionalnim grafičkim tehnikama, crtežu i oblikovanju umjetničkih knjiga- objekata.
Bavi se i edukacijom i znanstveno istraživačkim radom, a od 2019. ima i status samostalne umjetnice.
